Aktualne turnieje
WTK-5 o Puchar Akademii Tenisowej Tenis Kozerki
2024-07-20
Kozerki Kids Summer Head Cup
2024-07-20

Aktualności >> MP U16 w Zamościu – mazowieckie wygrało klasyfikację województw!

Rozpoczynamy LOTTO PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski

Już jutro rozpocznie się szósta edycja LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W tym roku będzie się składał z rekordowej liczby 14 zawodowych turniejów rangi ITF World Tennis Tour. Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile.

- LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski to jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Tenisowego, który z roku na rok coraz bardziej się rozrasta. W tym sezonie rywalizacja toczyć się będzie w 11 lokalizacjach, ponieważ dwukrotnie rywalizacja zagości w Bielsku Białej, Koszalinie i Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego, gdzie tenisiści zagrają już w tym tygodniu w imprezie ITF M15. Ważne jest, że powiększyła się liczba turniejów dla pań, które będą miały okazję do sześciu startów, a panowie do ośmiu – podkreśla Dariusz Łukaszewski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisowego.

W ramach „narodowego Touru” tenisistki przystąpią do rywalizacji już 11 czerwca na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Będzie to pierwszy w Polsce turniej rangi ITF W35, z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Równolegle w Koszalinie odbędzie się pierwszy z dwóch męskich „15-tysięczników”, zaplanowanych tydzień po tygodniu.

- Turnieje ITF stanowią najszerszy szczebel piramidy zawodowego tenisa. To w nich rozpoczynają się wielkie kariery na miarę Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdaleny Fręch czy Magdy Linette. Dlatego staramy się, żeby jak najwięcej ich odbywało się w naszym kraju. Dzięki nim polskie tenisistki i tenisiści mają okazję występować przed własną widownią, bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z dalekimi wyjazdami. Utalentowana młodzież może też liczyć na „dzikie karty” przyznawane przez PZT i organizatorów, a dzięki nim walczyć często o tak ważne pierwsze punkty do rankingów WTA i ATP – uważa Łukaszewski.

Po czerwcowym turnieju w Gdańsku w sezonie wakacyjnym tenisistki będą mogły wystartować w dwóch 15-tysięcznikach w Kozerkach, Krakowie i Bielsku -Białej, a także w kolejnej już edycji imprezy w Bydgoszczy tym razem rangi ITF W35 oraz ITF z pulą nagród 50 tysięcy dolarów w Bytomiu.

– Należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO z dumą wspiera LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Cieszymy się, że dzięki tym rozgrywkom wyrównujemy szanse polskich zawodników na zdobycie punktów rankingowych, tak bezcennych w zawodowym tenisie. Z przyjemnością będziemy obserwować te międzynarodowe zmagania na polskich kortach – podkreśla Rafał Krzemień, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

LOTTO jest największym mecenasem polskiego sportu i kultury, a od kwietnia br. jest Partnerem Strategicznym Polskiego Związku Tenisowego. Cykl zawodowych turniejów rangi ITF jest jednym z głównych obszarów tej współpracy, ale nie jedynym.

Obejmuje ona także: program wsparcia najlepszych tenisistek i tenisistek powyżej 18. roku LOTTO PZT Team, 98. LOTTO Narodowe Mistrzostwa Polski w Kozerkach, zaplanowany na 8 września LOTTO Narodowy Dzień Tenisa odbywający się jednocześnie w 14 miastach, a marka LOTTO została również Partnerem Głównym Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn występujących w Billie Jean King Cup i Pucharze Davisa.

Partnerem Tytularnym cyklu LOTTO PZT Polish Tour 2024 jest LOTTO. Partnerami Głównymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile, a Partnerami: Supra Brokers, CAR NET, DrogBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Woda Jantar i Tretorn. Natomiast patronem medialnym jest „Tenis Magazyn”.

W 2024 roku w Polsce zostanie rozegranych w sumie około 50 międzynarodowych turniejów rangi ATP Challenger Tour, ITF World Tennis Tour, ITF Juniors czy Tennis Europe. Ważnymi punktem w kalendarzu będzie organizowana przez Polski Związek Tenisowy druga edycja imprezy WTA 125 – Polish Open, która w ostatnim tygodniu lipca odbędzie się na twardych kortach Legii Warszawa. Natomiast w dniach 13-14 września zostanie rozegrany ważny mecz Pucharu Davisa z Koreą Płd., którego stawką będzie awans do światowej elity.

LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024:

3–9.06 ITF M15 Kozerki
10–16.06 ITF W35 Gdańsk
10–16.06 ITF M15 Koszalin
17–24.06 ITF M15 Koszalin
24–30.06 ITF M15 Wrocław
8–14.07 ITF W15 Kozerki
8–14.07 ITF M15 Łódź
5–11.08 ITF W50 Bytom
12–18.08 ITF W35 Bydgoszcz
12–18.08 ITF M15 Bielsko-Biała
19–25.08 ITF W15 Kraków
19–25.08 ITF M25 Poznań
26–31.08 ITF W15 Bielsko-Biała
26–31.08 ITF M15 Szczawno-Zdrój
Rankingi
Oficjalny partner
Oficjalny partner
Oficjalny partner
Oficjalny partner
Oficjalny partner
Oficjalny partner
Oficjalny partner
Oficjalny partner